Logo

:: Legenda o prvním Assasinu ::

Kdysy dávno na krásné ale nehostinné planetě Grumman žily jen promitivní kmeny, které mezi sebou neustále válčily. Válečné mašinerie nebraly konce. Každý by čekal válečné plány a úskoky, ale nikdo se neodvážil bojovat jinak než muž proti muži a nikdy nepoužil zákeřné lsti i když byl soupeř mocnější. Jediná šance pro přežití, byla mít ty nejlepší. Jeden kmen, jménem assign tedy začal vychovávat dokonalé bojovníky. Už jako velmi malé děti byli nuceni přijímat tvrdý fyzický a psychologický výcvik. Po dvaceti letech tohoto výcviku měl ale jeden cvičenec vidění a ještě té noci odešel ze svého tábora nikým nepozorován na horu Sinntes.

Na této hoře pokračoval v tvrdém výcviku a meditacích, které pomalu začaly rozkládat jeho tělo i mysl. Jendou při zatmění V silném tranzu uviděl budoucnost. Budoucnost národa, který jednou dosáhne velikosti titánů. Aby se ale mohl tento plán uskutečnit, musel zabít vůdce všech kmenů a sjednotit národ pod diktátem svých bývalých spolubojovníků. Doteď nikdo nedokáže vysvětlit, jak se mu mohlo povést zabít nejlépe chráněné a nejsilnější ze všech kmenů.

Poslední žijící vůdce Metas se zmohl k tažení a vyrazil s nemálo odpůrci na horu Sinntes, ze které se vrátil jen jediný muž. Po návratu sdělil všem, co se na hoře odehrálo. Bylo jasné, že jeho mysl byla ovládaná vyšší silou a v jeho hlase byla slyšet ještě jedna bytost.

Ten bojovník z kmene assign dosáhl osvícení a jednoty s planetou grumman. Rozpadl se na prach, který nejdříve zabil všechny útočníky až na něj. Prach prý ukrývá veškeré vědění a bojovný um, který bude národu předán. Avšak ti, kteří nepřimou soudný nádech zemřou. Když se ho zeptali, kam se tento prach poděl, padl k zemi a prach z něj vylétl, jak hejno včel. Všechny kmeny přijaly soudný nádech, který zahubil slabé ale povznesl celý národ o staletí kupředu. Od té doby, v každém moritanovi dříme prach tohoto bojovníka. Dostal název Assassin po svém rodném kmeni a svaté hoře, která se stala poutním místem...

- Panterator

script & design by EarlGrey 2005